zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno: Pokračuje modernizace parovodů

15.06.2015
Urbánní ekologie
Vytápění, zateplení
Brno: Pokračuje modernizace parovodů

Stejně jako v minulých letech i letos nahradí Teplárny Brno kilometry zastaralých parovodů moderními horkovody. V současnosti už rekonstrukce na většině míst běží naplno. Akce potrvá do poloviny října, nicméně teplárny předpokládají, že na některých místech se podaří práce ukončit dříve.

V květnu začaly práce na Lidické, a to v úseku od lužáneckého parku po Antonínskou. Další rekonstrukce na Lidické - úsek od Antonínské po křižovatku Moravské náměstí / Koliště - bude probíhat od července, tedy až po skončení prací na ulici Milady Horákové. Rekonstrukce se obejde bez přerušení tramvajové dopravy, pro vozidla ale bude ulice průjezdná pouze v jednom směru.

Stavební práce na ulici Ponávka začaly v dubnu. Od počátku května běží rekonstrukce v Příční, která je zcela neprůjezdná. Na Bratislavské započnou práce v červenci. Bratislavská a Ponávka budou průjezdné, pouze bude obsazen jeden pruh pro parkování. Od dubna se také pracuje na ulicích Mezírka a Mášova, obě zůstávají částečně průjezdné.

Rekonstrukce probíhají rovněž v městské části Brno-sever. Během dubna začala rekonstrukce rozvodů v Merhautově a Helfertově. Jejich uzavírka je naplánovaná na červenec až srpen. Po dobu výstavby bude v místě zajištěna náhradní autobusová doprava. V úseku ulice Merhautova - od Dětské nemocnice po Jugoslávskou - práce započaly v dubnu a jsou plánovány do června. Tramvaj zde jezdí po jedné koleji. A do srpna by měly být ukončeny stavební práce v části ulice Černopolní.

ZDROJ: brno.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí