zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Znáte Czechglobe?

04.06.2015
Obecné
Znáte Czechglobe?

Centrum výzkumu globální změny Akademie věd České republiky. Základním cílem Czechglobe je hluboké odborné poznání problému globální změny, adaptace na její působení a vývoj postupů na snížení dopadů na ekosystémy a lidskou společnost. Centrum CzechGlobe svou činností navazuje na téměř dvacetiletou tradici základního výzkumu problematiky globální změny, uhlíkového cyklu a ekofyziologie produkčních procesů rostlin, která se realizovala na Ústavu systémové biologie a ekologie v rámci Rámcových programů Evropské unie již od počátku 90. let.

CzechGlobe je instituce interdisciplinárního badatelského výzkumu, který je zaměřen na výzkum základních segmentů možného působení globální změny v atmosféře, ekosystémech a socio-ekonomických systémech.

Centrum excelence Czechglobe bylo vybudováno z prostředků OP VaVpI. Finančně je zabezpečováno z několika zdrojů. Částečně z institucionálních zdrojů poskytnutých Akademií věd ČR, ale podstatnou část objemu finančních prostředků tvoří účelové finanční prostředky získané z grantů národních poskytovatelů (GAČR, , MŠMT, , MZe-NAZV a další) operačního programu OP, OP VK a zahraničních poskytovatelů (Rámcové programy, ESFRI).Více na: www.czechglobe.cz

ZDROJ: brno.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí