zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vzdělávat se nyní můžeme i na vodě

03.06.2015
Ekologické vzdělání a výchova
Vzdělávat se nyní můžeme i na vodě

Od letošního června se mohou studenti environmentálních předmětů vzdělávat přímo na vodě Baťova kanálu. Sloužit jim k tomu bude nová edukační loď, kterou pořídilo Povodí Moravy, s.p. ve spolupráci se slovenským partnerem - Stredoeurópskou vysokou školou v Skalici. Celokajutová loď o délce 11 m je poháněna benzínovým motorem a pojme celkem 12 osob.

VESELÍ NAD MORAVOU: Loď, pojmenovaná po slavném učiteli národů Jan Ámos, bude kotvit ve Veselí nad Moravou a poslouží nejen studentům ze Stredoeurópské vysoké školy v Skalici, ale také zájemcům z dalších univerzit. Její největší využití se předpokládá v období letních prázdnin pro potřeby tzv. dětské univerzity anebo naopak pro studenty univerzity třetího věku. Kromě toho bude loď využita jako místo setkávání pro vodohospodáře, zástupce obcí, neziskových organizací a sdružení z obou stran Česko - Slovenské hranice.

Vodní toky, které jsou v podvědomí lidí vnímány jako dělící hranice, se díky projektu stanou jednotícím prvkem, místem společného zájmu, poznání a vzdělávání.

Celý projekt ,,Edukační loď" byl realizován z Fondu mikroprojektů Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika - Česká republika 2007 - 2013 a byl kofinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Dalším společným projektem České a Slovenské republiky je projekt ,,Plavba a krajina", který je zaměřen na rozvoj cesty Baťova kanálu.

ZDROJ: Povodí Moravy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí