zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

22.06.2015
Obecné
Krátce - různé

Lego chce při výrobě kostiček nahradit plast
Dánská společnost Lego plánuje investovat miliardu dánských korun (3,65 miliardy Kč) do výzkumu, aby našla nový, ekologičtější materiál, kterým by při výrobě oblíbených kostek nahradila plast. Informoval o tom dánský deník The Local. Společnost za loňský rok vyrobila 60 miliard kostek. Lego od roku 2000 vyrábí hračky rovněž v Kladně.

Gazprom se dohodl na expanzi plynovodu
Ruský plynárenský monopol Gazprom se dohodl se svými největšími odběrateli plynu na expanzi plynovodu Nord Stream, který přivádí plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře, a obchází tak Ukrajinu. K projektu se připojí německý E.ON, rakouská OMV a nizozemská Shell, oznámil dnes Gazprom.

Daimler otestoval v USA kamion s autopilotem
"Technologie autonomního řízení, kterou předvádíme v našem kamionu, pomůže snížit počet nehod, zlepšit spotřebu paliva a přispěje k ochraně životního prostředí," řekl člen představenstva koncernu Daimler Wolfgang Bernhard při první předváděcí jízdě.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a jeho náměstek pro energetiku Pavel Šolc tento týden na ministerstvu zřídili nový odbor energetické účinnosti. Jeho ředitelem byl dnes jmenován Vladimír Sochor, který se dlouhodobě oblastí energetických úspor zabývá.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí