zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sedmá generace 3/2015: Memento naturae

28.06.2015
Obecné
Sedmá generace 3/2015: Memento naturae

Vyšlo třetí letošní číslo časopisu Sedmá generace..

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Proč ne/chodíme do přírody? Jak zařídit, aby děti chodily ven? Co znamená žít lokálně? Jak třídíme bioodpad? Proč blokovat neonacisty? Podléháme mediatizaci? Jak se v Holandsku pěstuje a nakupuje? Co vzejde ze spojení environmentalismu a novopohanství? Co nastalo po Farmě zvířat? Čím prospívá paření her? Proč včelařit přírodně? V čem nám pomůže volný trh?

Letošní třetí číslo zčásti zasvěcujeme ne/chuti ke kontaktu s přírodou -- mimo jiné o ní hovoříme s ekopsychologem Janem Krajhanzlem a hudebníkem Tomášem Vtípilem, sledujeme vztah mezi dětstvím v přírodě a ochranou přírody v dospělosti a zprostředkováváme zkušenost Michaely Šebetovské nebo našich čtenářek a čtenářů. V seriálech sondujeme norské šelmy, kompostování a třídění bioodpadu obcemi, včelí underground, mediatizaci nebo slovenský biomasakr. Dále přibližujeme rumunské aktivisty, iniciativu Brno blokuje, nakupování potravin v Nizozemí, novopohanský environmentalismus nebo přínos počítačových her. Dočkáte se i rozhovoru se slovenským ochranářem Jurajem Lukáčem, recenzí filmů Causa Carnivora a Night Moves nebo knih Tržní farma a Divoká příroda Prahy. Vše jako obvykle doplňujeme sloupky Ekologický kompost, Terrapie, Před 7.G, Librarium a servisním Občanským kalendářem.

Na webu k číslu přidáváme čtyři fotogalerie: Johana Drlíková nafotila demonstraci Brno blokuje, Lezoochranářské sdružení VLK slovenský biomasakr, Michaela Šebetovská karpatskou přírodu a účastníci norské výpravy pátrání po tamějších šelmách.

Seznam všech článků čísla najdete tady. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.com, Floowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Seznam všech článků najdete zde.

Nezapomenutelné léto vám přeje

redakce 7.G

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí