zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

K terénním úpravám použila společnost směs odpadů ze stavební činnosti. Dostala pokutu pět milionů korun

20.07.2015
Odpady
Šlendryján
K terénním úpravám použila společnost směs odpadů ze stavební činnosti. Dostala pokutu pět milionů korun

Pokuta pět milionů korun za porušení zákona o odpadech byla pravomocně uložena společnosti DEMOLICE RECYKLACE s.r.o. se sídlem v Kyšicích. Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) ji pokutovali za to, že k terénním úpravám na pozemcích v katastru Mýto na Rokycansku použila směs odpadů tvořenou mimo jiné recyklátem z výstavby divadla v Plzni a dále například kusy betonu, zámkovou dlažbu, asfalt, kabely a další.

Na těchto pozemcích mohly být na základě povolení stavebního úřadu Rokycany provedeny hrubé terénní úpravy za využití zeminy a štěrkové drti na svrchní vrstvě.

,,Pokutovaná společnost ale použila směs odpadů tvořenou zeminou a recyklátem stavebních odpadů. Součástí návozu o hmotnosti minimálně 47 327 tun byly také kusy betonu, zámkové dlažby, asfalt, armovací dráty, kabely apod. Řádně nebyla prováděna ani kontrola přebíraných odpadů a plocha nebyla zajištěna před ukládáním odpadů cizími osobami. Společnost Demolice Recyklace navíc s našimi inspektory při kontrole nespolupracovala, za což jí byly uloženy ještě dvě pokuty v celkové výši 150 tisíc korun," komentovala výsledky řízení Petra Horčicová, ředitelka Oblastního inspektorátu ČIŽP v Plzni.

Zdroj: ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí