zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dotazníkové šetření zaměřené na náklady a způsob zajištění případného omezení čtyř klasifikovaných ftalátů v dovážených předmětech

20.07.2015
Chemické látky
Zdraví
Dotazníkové šetření zaměřené na náklady a způsob zajištění případného omezení čtyř klasifikovaných ftalátů v dovážených předmětech

ECHA a kompetentní autorita Dánska v současné době uvažují o možnosti omezení čtyř ftalátů DEHP, BBP, DBP a DIBP v předmětech a vyzývají k účasti na průzkumu (zveřejněno ECHA 10. 6. 2015).

ECHA a kompetentní autorita Dánska v současné době uvažují o možnosti omezení čtyř ftalátů v předmětech. Jedná se o ftaláty: bis(2--ethylhexyl)--ftalát (DEHP), benzyl--butyl--ftalát (BBP), dibutyl--ftalát (DBP) a diisobutyl--ftalát (DIBP). O rozsahu tohoto omezení nebylo ještě rozhodnuto.

V rámci posouzení přiměřenosti omezení jsou shromažďovány údaje, aby bylo možné zajistit soulad s omezením látek (ftalátů) v předmětech s nařízením REACH. Dotčené subjekty jsou vyzývány, aby se zúčastnily průzkumu, který potrvá do 24. června 2015. Cílem průzkumu je zjistit, jak by firmy zajistily, aby dovážené předměty byly v souladu s omezením výše uvedených ftalátů, a jaké s tím budou spojeny náklady.

ECHA předpokládá, že do 8. ledna 2016 předloží návrh dokumentace pro omezení podle přílohy XV, k němuž bude možné se vyjádřit během veřejné konzultace.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí