zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rozdělení energetického gigantu E.ON

17.07.2015
Energie
Rozdělení energetického gigantu E.ON

Rozdělení společnosti E.ON na dvě samostatné části spěje do závěru.

Johannes Teyssen, výkonný ředitel E.ON, zveřejnil další podrobnosti k rozdělení společnosti na dva samostané celky. Výrobu elektřiny na německém trhu, včetně aktivit v Brazílii a Rusku, převezme od E.Onu společnost Uniper.

V čele nového E.ON bude stát jeho dosavadní šéf představenstva Johannes Teyssen. Pod jeho vedením se koncern více zaměří na obnovitelné zdroje energie, činnosti v distribuci elektřiny a sítě. Dalšími jeho prioritami budou oblast marketingu, zejména služby pro průmyslové zákazníky a technické inovace. Sídlo společnosti se přesune z Düsseldorfu do Essenu. Odpovědnost za rozvoj nových produktů ponese dosavadní člen představenstva Bernhard Reutensberg. Další člen představenstva starého E.ON, Leonhard Birnbaum jakožto Chief Regions Officer bude mít na starosti zahraniční aktivity E.ON, kam patří i Česká republika.

Hlavní sídlem společnosti Uniper, jež bude provozovat konvenční elektrárny, se stane Düsseldorf. Předsedou představenstva společnosti Uniper bude Klaus Schäffer, který byl doposud zodpovědný za oblast financí v E.ON. Struktura společnosti Uniper je stále předmětem jednání, svou činnost by měla oficiálně zahájit k 1. 6. 2016.

Konečné rozhodnutí k rozdělení koncernu E.ON by mělo padnout na zasedání valné hromady akcionářů E.ON v červnu 2016. Celý proces rozdělení společnosti E.ON zřejmě nebude jednoduchou záležitostí. Na novém vedení nyní bude spočívat úkol přesvědčit co nejvíce aktérů, jichž se bude rozdělení týkat, o výhodách existence dvou samostatných společností, a to zejména v kontextu plánovaného odstavení jaderných elektráren.

Skupina E.ON působí od roku 1998 v ČR a je dodavatelem elektřiny. Dodává elektřinu 1,2 milionu zákazníků a zemním plynem zásobujeme více než 220.000 zákazníků převážně v jižních Čechách a na jižní Moravě.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Düsseldorfu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí