zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Paramu vyteklo z cisterny 500 litrů kyseliny chlorovodíkové

23.07.2015
Havárie
V Paramu vyteklo z cisterny 500 litrů kyseliny chlorovodíkové

V rafinérii Paramo v Pardubicích včera dopoledne vyteklo z cisterny 500 litrů kyseliny chlorovodíkové. Únik zvládli podnikoví hasiči. Kyselina dráždí oči, sliznice a leptá pokožku. Nikomu se při zásahu nic nestalo. ČTK to dnes řekli zástupci hasičů, kraje a inspektorátu životního prostředí.

"Kyselina leptá sliznice a pokožku. Slzení očí se může projevit až za několik dní," řekla mluvčí krajských hasičů Horáková.

Šlo o padesátiprocentní roztok. Látka unikla při přečerpávání na kolejiště vlečky v areálu firmy. Rozsah nehody a případné následky zjišťují zástupci krajského odboru životního prostředí a České inspekce životního prostředí.

"Šlo o poruchu na přečerpávacím zařízení v areálu. Určitě to nebude mít vliv na okolní obyvatelstvo," řekl ČTK ředitel královéhradeckého inspektorátu České inspekce životního prostředí Lukáš Trávníček.

Hasiči kyselinu zkrápěli vodou v přetlakových oblecích. Z větší části látku zachytily havarijní jímky, co nateklo mimo, hasiči odčerpali a poté zneutralizují, dodal Trávníček.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí