zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cheb chce obyvatelům pořídit kompostéry, čeká ale na dotaci

28.07.2015
Bioodpady
Urbánní ekologie
Cheb chce obyvatelům pořídit kompostéry, čeká ale na dotaci

Cheb chce pro obyvatele získat kompostéry, čeká ale na dotace. O zařízení na kompostování bioodpadu projevily zájem už stovky lidí. Jenže výzvu na dotaci, díky které by bylo možné kompostéry pořídit, Operační program Životní prostředí zatím nevypsal, uvedla místostarostka Chebu Daniela Seifertová (ANO).

"Pracovníci odboru správy majetku budou sledovat následující výzvy a hned, jak to bude možné, o dotaci na pořízení kompostérů požádáme," doplnila Seifertová.

Motivace města pořídit pro obyvatele rodinných domů nebo majitele zahrádek kompostéry je podle starosty Petra Navrátila (ČSSD) jednoduchá: "Sníží se tím množství odpadu, které bychom museli odvážet. V lepším případě zatím lidé dávají zbytky ze zahrady do bioodpadu, v horším pak končí v komunálním odpadu a my platíme za jeho ukládání na skládku," řekl ČTK Navrátil.

Pokud se podaří získat dotaci, plánuje město, že kontejnery dá zájemcům na pět let do výpůjčky, a poté přejdou do jejich majetku. Jak ale Navrátil zdůraznil, bude záležet na konkrétním znění výzvy, jestli bude možné tento postup použít.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí