zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

31.07.2015
Obecné
Krátce - různé

Podle ministra životního prostředí by se české firmy v Gruzii mohly více uplatnit při řešení prevence závažných havárií a povodní, vyhledávání ložisek vody nebo například v odpadovém hospodářství.

Správa úložišť radioaktivních odpadů pozastavila výplatu příspěvků obcím za průzkumné práce při hledání vhodné lokality pro plánované hlubinné úložiště radioaktivního odpadu v ČR. Stalo se tak kvůli žalobám obcí proti povolení průzkumných prací ve vytipovaných lokalitách. K pražskému městskému soudu je podaly obce a spolky z pěti českých a moravských oblastí, ve kterých ministr životního prostředí Richard Brabec již dříve průzkum povolil.

Návrh nové surovinové politiky Česka zatím neobsahuje rozhodnutí o takzvaných limitech těžby hnědého uhlí stanovených vládou v roce 1991. Materiál pro včerejší jednání tripartity stanovoval pouze záměry v nakládání s ostatními domácími nerostnými surovinami s tím, že část o limitech bude doplněna až po rozhodnutí vlády, které by mohlo padnout v září.

Britsko-nizozemská ropná firma Royal Dutch Shell zruší letos 6500 pracovních míst, tedy zhruba 6,5 procenta celkové pracovní síly. Propouštění je součástí plánu snížení nákladů kvůli nízkým cenám ropy. Levná ropa způsobila ve druhém čtvrtletí pokles zisku irmy o 25 procent na 3,9 miliardy USD (96,4 miliardy Kč). Firma dodala, že v rámci snižování nákladů letos omezí kapitálové investice o další tři miliardy USD.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí