zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt zaměřený na rozšířené bezpečnostní listy, scénáře expozice, opatření k řízení rizik a provozní podmínky

04.08.2015
Chemické látky
Projekt zaměřený na rozšířené bezpečnostní listy, scénáře expozice, opatření k řízení rizik a provozní podmínky

Fórum pro výměnu informací o prosazování (fórum) bude připravovat a realizovat svůj pátý koordinovaný projekt (REF-5) zaměřený na rozšířené bezpečnostní listy, scénáře expozice, opatření k řízení rizik a provozní podmínky (zveřejněno ECHA 26. 6. 2015).

Předchozí zkušenosti ukázaly, že bezpečnostní listy (BL) často nevyhovují předepsaným požadavkům. Kontroly se zaměří např. na to, zda v příloze k BL jsou připojeny příslušné scénáře expozice u látek, pro které je podle nařízení REACH požadováno posouzení chemické bezpečnosti.

Přesný rozsah projektu bude stanoven během přípravného období, jeho realizace je plánována na rok 2017 a výsledky lze očekávat v roce 2018.

Fórum pro svůj čtvrtý koordinovaný projekt prosazování (REF--4) vybralo 14 látek z přílohy XVII nařízení REACH. Seznam najdete v níže uvedené příloze.

Každý členský stát, který se rozhodne pro zařazení do projektu, si ze seznamu vybere omezení, které se nejvíce týká jeho národních priorit a situace na trhu. O těchto kontrolách pak podá oznámení. Kontroly REF--4 budou probíhat v roce 2016 a zpráva bude k dispozici v roce 2017.

Fórum rovněž odsouhlasilo řadu praktických opatření, jejichž cílem je zlepšení spolupráce s akreditovanými zainteresovanými organizacemi. Tyto akce budou ustanoveny na zasedání Fóra--22 v listopadu 2015.

Další informace:

Látky vybrané pro projekt fóra REF--4 (příloha) [PDF] [EN]

Informace o fóru pro výměnu informací o prosazování

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí