zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno: SAKO v lokalitách oprav ulic zřizuje náhradní svozová stanoviště

05.08.2015
Odpady
Brno: SAKO v lokalitách oprav ulic zřizuje náhradní svozová stanoviště

S příchodem letních měsíců začala další vlna rekonstrukcí frekventovaných brněnských komunikací. To je také důvod, proč na mnoha místech dochází k problémům s odvozem komunálního odpadu. Lidé totiž často využívají k odkládání odpadu popelnice, na které jsou zvyklí, přestože se k nim svozová auta v době rekonstrukce nedostanou. Odpad v nich potom zapáchá a znepříjemňuje život občanům i popelářům, kteří se na místo musejí dostávat přes rozkopaný terén.

Ve všech neprůjezdných lokalitách zřizujeme v nejbližším možném místě náhradní svozová stanoviště tak, abychom občanům vynášení odpadků ztěžovali co nejméně. V souladu s platnou obecně závaznou vyhláškou všechny obyvatele dotčených objektů předem písemně o této skutečnosti informujeme. Problém nastává, když se k nám informace o výkopových pracích a jejich harmonogramu nedostanou včas. O neprůjezdnosti svozové trasy se pak dozvíme až na místě a musíme reagovat okamžitě.

V létě tohoto roku jsme zřizovali náhradní stanoviště odpadových nádob například v žabovřeských ulicích Minská, Horova a Bráfova, kde začala dlouhodobě plánovaná rekonstrukce. Opravy budou s největší pravděpodobností trvat déle než rok, proto Brňany z těchto lokalit žádáme, aby odpad neodkládali do vlastních popelnic, ale na trvale zajištěných náhradních stanovištích.

ZDROJ: sako.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí