zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hollande uvítal jako odvážný Obamův plán boje se změnami klimatu

07.08.2015
Klimatické změny
Politika
Hollande uvítal jako odvážný Obamův plán boje se změnami klimatu

Francouzský prezident François Hollande dnes ocenil odvahu svého amerického kolegy Baracka Obamy v souvislosti s jeho navrženými kroky v boji s klimatickými změnami. Obamův plán je podle šéfa francouzského státu významným příspěvkem k úspěchu pařížské konference o změnách klimatu, napsala agentura AFP.

Americký prezident v pondělním projevu řekl, že do roku 2030 by v USA mělo dojít k poklesu emisí oxidu uhličitého (CO2) o 32 procent ve srovnání s úrovní z roku 2005.

"Jestliže se nezachováme správně, už to nepůjde vrátit zpátky. Jestliže chceme chránit naši ekonomiku, bezpečnost, zdraví našich dětí, můžeme udělat víc," uvedl Obama v souvislosti s poukazem na stále zřejmější dopady globálního oteplování na životní prostředí.

"Tento plán je klíčovou etapou v dekarbonizaci americké ekonomiky. Představuje zlom tím, že poprvé stanovuje za cíl pokles emisí CO2 při výrobě energie," ocenil Hollande v prohlášení vydaném dnes Elysejským palácem.

"Prezident (francouzské) republiky vítá odvahu prezidenta Obamy, který oznámil dokončení amerického plánu pro získávání čisté energie," dodává se v dokumentu citovaném agenturou AFP.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí