zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

První elektrický sedan Aston Martin by měl přijít do dvou let

29.08.2015
Ekologická auta
První elektrický sedan Aston Martin by měl přijít do dvou let

Britský výrobce luxusních aut Aston Martin by mohl přijít na trh s prvním elektrickým sedanem do dvou let. Řekl to v rozhovoru pro Automotive News generální ředitel automobilky Andy Palmer.

Automobilka pod vedením Palmera letos v dubnu navýšila kapitál a expanduje do nových kategorií vozů. Palmer se ujal funkce před rokem s cílem vrátit automobilku, která kvůli větším konkurentům bojovala o udržení na trhu, zpět k růstu.

Nový vůz by měl být plně elektrickou verzí čtyřdvéřového modelu Rapide.

Automobilka, stejně jako její konkurenti, expanduje do oblasti elektrických vozů, protože čelí přísnějším pravidlům na vypouštění emisí v USA a Evropě. V březnu představila plány na elektrický sportovně užitkový vůz DBX, který by se mohl objevit do roku 2019. Palmer dodal, že DBX by měl přijít na trh až po elektrickém modelu Rapide.

Kvůli stárnoucím modelům a nízkým investicím prodej firmy navzdory prudkému růstu globální poptávky po luxusních autech klesá. Loni společnost dodala na trh 4000 vozů, což je prudký pokles ve srovnání s rokem 2007, kdy prodala rekordních 7300 vozů, napsala agentura Reuters.

Aston Martin prodává auta ve 41 zemích světa a je jediným větším světovým výrobcem luxusních sportovních vozů, který není propojen s žádnou velkou automobilkou. Podíly ve firmě vlastní investorské firmy z Kuvajtu a italský soukromý investiční fond Investindustrial. Necelých pět procent v automobilce má i německý výrobce automobilů Daimler.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí