zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodovědné vycházky s Callou pokračují v září

05.09.2015
Ekologická dovolená, cestování
Přírodovědné vycházky s Callou pokračují v září

Po prázdninové přestávce pokračuje cyklus přírodovědných vycházek, které už od roku 2008 pořádá v Českých Budějovicích a jejich blízkém okolí sdružení Calla. Zájemci o přírodu se v září vydají za netopýry do centra Českých Budějovic a také za rostlinami a hmyzem do nového parku 4 Dvory.

První zářijová vycházka ,,Netopýří safari v parku Na Sadech" se uskuteční již v pátek 4. září. Vzhledem k tomu, že netopýři patří mezi živočichy s noční aktivitou, začíná vycházka až v 18 hodin, a to netradičně úvodním povídáním v galerii Měsíc ve dne v České ulici. Vycházku povede zoolog Radek Lučan, který mimo jiné připravuje ukázky odchytu netopýrů do sítí nebo jejich určování podle hlasu s pomocí tzv. bat detektoru.

,,Všichni doufáme v pěkné počasí, aby bylo možné bez problémů uskutečnit i venkovní část vycházky. Pokud však netopýři kvůli chladnu nebo dešti létat nebudou, pokusíme se zajistit ukázku živých netopýrů v galerii," říká koordinátor cyklu přírodovědných vycházek Jiří Řehounek z Cally.

V září proběhne ještě druhá přírodovědná vycházka s názvem ,,Za rostlinami a hmyzem do parku 4 Dvory". V neděli 20. září v 9 hodin se zájemci o pozorování zajímavých rostlin a hmyzu sejdou na zastávce českobudějovické MHD Máj - Milady Horákové. Průvodci po novém parku 4 Dvory jim tentokrát budou botanik Petr Koutecký a entomolog Jiří Řehounek.

,,Účastníci druhé zářijové vycházky se mohou těšit na poznávání organismů obývajících ruderální a mokřadní stanoviště. Chceme jim ukázat, že i taková místa si zaslouží naši pozornost a lze na nich pozorovat zajímavé druhy rostlin a živočichů," zve zájemce o přírodu Jiří Řehounek.

V letošním roce zatím proběhlo pět přírodovědných vycházek (Soví houkání ve Čtyřech Dvorech, Výprava do Eliášovy dědičné štoly I a II, K tůňkám a písečné duně do kampusu, Za roháči a tesaříky do Bavorovické aleje). Celkem jsme na letošních vycházkách přivítali už 256 účastníků.

Kontakt: Jiří Řehounek, 605 066 898, RehounekJ@seznam.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí