zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Den s inovacemi v dopravě a energetice

04.09.2015
Energie
Ekologická auta
Urbánní ekologie
Den s inovacemi v dopravě a energetice

Vážené dámy, vážení pánové, kolegové a kolegyně z celé ČR,

jménem starosty města Ladislava Chlupáče si Vás dovolujeme pozvat do Litoměřic na akci na podporu udržitelného rozvoje s názvem U-ŽÍT Litoměřice, která se koná v pátek 4. září 2015 od 14 hod na Mírovém nám.

V tento den se na hlavním náměstí budou poprvé společně prezentovat významné firmy z oblasti energetiky a automobilového průmyslu a představí nejmodernější technologie a inovace ze světa elektromobility a úspor energie.

V rámci nabitého odpoledne tak budou k vidění, ale také vyzkoušení, auta na elektřinu a alternativní pohony značek BMW, Tesla, Toyota, Volkswagen či Peugeot.

Návštěvníci také uvidí funkční ukázky solárních a tepelných čerpadel a budou moci rovněž zkonzultovat s odborníky vlastní projekty do programu ,,Nová zelená úsporám".

Město Litoměřice chce touto akcí dát jasný signál o svém dalším směřování v oblasti ochrany a zkvalitňování životního prostředí, a po úspěšném nastartování progresivní energetické politiky zaměřuje nyní svou pozornost na oblast udržitelné dopravy.

Tato akce má za cíl zároveň podpořit soukromý sektor a obyvatele města, aby si sami nové technologie pořídili a přispěli tak ke snížení emisí a čistšímu ovzduší ve městě a jeho okolí.

Samozřejmě nebude chybět zábavný program pro celou rodinu a soutěž o elektrokolo a další hodnotné ceny.


Akce probíhá v rámci projektu READY 21 podpořeného z Programu švýcarsko - české spolupráce MŽP a za finanční podpory místních podnikatelů i mezinárodních firem.

Budeme potěšeni, pokud do Zdravého města Litoměřice 4. září přijedete a strávíte toto nevšední odpoledne společně s námi.

Videopozvánka na akci: https://www.youtube.com/watch?v=DQtGDl7Ig7k

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí