zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za nepotřebný spotřebič volňásek do zoo

11.09.2015
Zpětný odběr
Za nepotřebný spotřebič volňásek do zoo

S vysloužilci do zoo! Tak zní název akce ústecké zoo, při které mohou návštěvníci získat zvýhodněné vstupné a pro své ratolesti vstup zcela zdarma. Přinesete-li v neděli 13. září do zoologické zahrady Ústí nad Labem vysloužilý elektrospotřebič, volňásek v hodnotě dětské vstupenky bude váš.

Každý, kdo tento den přinese do zoo vysloužilý elektrospotřebič, obdrží dětskou vstupenku zdarma, nebo slevu pro dospělého návštěvníka. Ústecká zoo tuto akci připravila ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN, který se zabývá sběrem a recyklací elektroodpadu.

U stánku ELEKTROWINu budou mít děti i dospělí možnost se dozvědět, jak správně zacházet s vysloužilým elektrozařízením, aby neohrožovalo životní prostředí.

,,I když už si Češi zvykli recyklovat, je stále potřeba jak malým, tak dospělým návštěvníkům připomínat, že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu. Za deset let svého působení jsme už vybudovali po celé České republice síť čítající přes 12 000 míst zpětného odběru," vysvětluje ředitelka zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN Táňa Modlová.

,,Odevzdáním vysloužilého spotřebiče rodiče ukazují svým dětem jak jednoduše pomoci ochránit přírodu a zachovat ji tak pro další generace. Proto jsme rádi, že můžeme podpořit takovou akci jakou je ,S vysloužilci do zoo', která se v naší zoo koná už po několikáté," sděluje Věra Vrabcová, tisková mluvčí Zoologické zahrady Ústí nad Labem.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí