zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přichází 4. ročník dobrovolnického projektu 72 hodin, zapojíte se letos i vy?

17.09.2015
Obecné
Odpady
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Ekologické vzdělání a výchova
Firemní ekologie
Přichází 4. ročník dobrovolnického projektu 72 hodin, zapojíte se letos i vy?

Vážení vedoucí, učitelé, holky, kluci, uklízeli jste letos v dubnu Česko? A chcete pomáhat ještě více?

Připojte se s kamarády, nebo rovnou s celým oddílem, skupinou nebo třídou ke 4. ročníku dobrovolnického projektu 72 hodin? V loňském roce se zapojilo přes 21 tisíc dobrovolníků v celé zemi a pracovali na téměř 450 projektech, letos se čísla doufejme, opět posunou vzhůru. Letošní ročník se uskuteční v termínu 8. - 11. října. Své nápady můžete registrovat na webu www.72hodin.cz, můžete zde také pro sebe získat super projektové tričko zdarma a pro své kamarády jen za symbolických 30 Kč.

A co to vlastně těch 72 hodin je?

čištění72 hodin je dobrovolnický projekt, který probíhá přesně 72 hodin a to od čtvrtka 8. října 12.00 do neděle 11. října 12.00. Kdykoliv během této doby a zároveň na jakoukoliv dobu se můžete se svými kamarády pustit do nápadů pro zlepšení okolí nebo pro pomoc druhým lidem. Jednotlivé projekty je možné registrovat na webových stránkách projektu, kde jsou pak zobrazeny na interaktivní mapě.

Letošní motto zní: ,,Zasaď strom třeba se starostou..." a tak se letos budou především sázet stromy. Česká rada dětí a mládeže nabídne členským organizacím 100 ks vzrostlých stromů, včetně veškerého příslušenství zdarma a proto sledujte projektový web www.72hodin.cz, abyste si stromy stihli objednat včas. A proč sázet strom právě se starostou? Cílem projektu je také podpořit vztahy s radnicí v místech, kde fungují oddíly, skupiny a další dětské organizace. Věříme, že posílení vztahů s představiteli města nebo obce sázeníje prvním krokem ke spokojenému fungování. No a uznejte sami, když budete kopat jámu pro strom s panem starostou ... nebude to prima? Kde není starosta, může pomoc sportovec, policista, youtuber, herec, novinář, babička, zkrátka kdokoliv, kdo bude mít chuť.

Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte ...

Více informací naleznete na webu www.72hodin.cz nebo na Facebooku: www.facebook.com/72hodin.cz

Takže hurá do toho, ať všem ukážeme, že udělat něco jen tak pro druhé je fajn!

Ondřej Šejtka, Česká rada dětí a mládeže

72 hodin

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí