zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sítě Zdravých měst Evropy se představují v nové publikaci WHO

24.09.2015
Urbánní ekologie
Sítě Zdravých měst Evropy se představují v nové publikaci WHO

V letních měsících roku 2015 byla vydána nová publikace Světové zdravotní organizace (WHO) na téma národní sítě Zdravých měst v evropském regionu - National Healthy Cities Networks in the WHO European Region, promoting health and well-being throughout Europe.

Materiál, na kterém dlouhodobě spolupracovali jednotliví koordinátoři národních sítí a který byl redigován ze strany WHO a jejích odborných institucí, v úvodu shrnuje zaměření, aktivity a vývoj hnutí Zdravých měst. Zaměřuje se na společné znaky, na směry rozvoje a na zacílení sítí Zdravých měst v jednotlivých zemích. Publikace současně představuje vybrané národní sítě, uvádí k nim nejen základní informace k počtu členů, kontakty a podobně, ale také jejich hlavní záměry, historii či plány do budoucna, stejně jako ukázky projektů či pilotní aktivity.

Česká republika zde má na straně 48 až 51 také svůj příspěvek, který mimo jiné zahrnuje téma hodnocení nejpokročilejších Zdravých měst z pohledu metody kvality místní Agenda 21.

Publikace je v anglickém jazyce a je ke stažení zde

Materiál je užitečnou a přínosnou inspirací nejen pro jednotlivá Zdravá města a jejich partnery, ale také další instituce či organizace, které se tématem rozvoje obcí a regionů aktivně zabývají.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí