zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brňané se v třídění zlepšují, množství separovaného odpadu výrazně stoupá

30.09.2015
Odpady
Urbánní ekologie
Brňané se v třídění zlepšují, množství separovaného odpadu výrazně stoupá

Za první polovinu letošního roku prošlo dotřiďovací linkou společnosti SAKO Brno o 40 % více odpadu ze žlutých kontejnerů než v prvních šesti měsících roku 2014. Množství vytříděného papírů se navýšilo o 11 %. Odpadová společnost SAKO na to reagovala optimalizací svozu a navýšením kontejnerů v brněnských ulicích.

Ke zřetelnému nárůstu tříděného odpadu ve žlutých popelnicích dochází od jara loňského roku. ,,Zatímco v březnu 2014 jsme svezli přes 106 tun odpadu ze žlutých nádob, o rok později už to bylo téměř o 55 tun více," uvedla předsedkyně představenstva společnosti SAKO Brno Ing. Jana Drápalová a dodala, že letos v srpnu Brňané do žlutých popelnic odložili téměř 185 tun. Společnost výrazně navýšila četnost vyvážení barevných nádob a separovaný odpad sváží podle upraveného harmonogramu osm osádek namísto původních šesti.

Společnost SAKO považuje třídění odpadu za jednu ze svých priorit a dlouhodobě této problematice věnuje pozornost. Ve spolupráci se statutárním městem Brnem a obalovou společností EKOKOM již druhým rokem realizuje komunikační kampaň, ve které se odlehčenou formou snaží Brňany podporovat v separaci odpadu. ,,Tváří kampaně jsou nové životní formy, třiďouni, kteří ovládli popelnice ve městě. Jezdí v brněnských tramvajích, komunikují na sociálních sítích a nově vyrazili i do škol, kde pomáhají dětem s tříděním odpadu," popsal s nadsázkou ředitel společnosti Ing. Jiří Kratochvil. Podle jeho slov kampaň přináší zajímavé výsledky a zdaleka nekončí.

Lidé si stále více zvykají používat i mobilní aplikaci, prostřednictvím které společnosti SAKO týdně chodí několik hlášení o přeplněných barevných popelnicích. ,,Takové oznámení se k nám dostane během několika sekund a my můžeme ihned reagovat zařazením stanoviště do nejbližší svozové trasy. Jsme rádi, že s námi takto lidé spolupracují a vždy se snažíme situaci vyřešit co nejdříve," sdělil vedoucí svozu odpadu Jaroslav Opluštil.

SAKO Brno je akciová společnost, jejímž stoprocentním vlastníkem je statutární město Brno. Společnost poskytuje komplexní služby v oblasti odpadového hospodářství a disponuje moderním vozovým parkem s 59 specializovanými vozidly. Společnost SAKO zajišťuje na území města Brna svoz z téměř 60 tisíc nádob na směsný komunální i separovaný odpad.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí