zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno: Noc vědců

25.09.2015
Obecné
Brno: Noc vědců

Budiž noc a budiž světlo! Tak zní motto letošní Noci vědců, tradičního neformálního setkání vědců s veřejností. Lidé tak mají 25. září od 18 do 24 hodin jedinečnou možnost nahlédnout do laboratoří. Na téměř desítce míst v Brně je čekají přednášky, workshopy, experimenty či zábavní show.

,,V rámci Noci vědců se u nás bude konat prohlídka skleníků, bude tu živá hudba a také stanoviště meteorologů. Doprovodným programem je promítání filmu o největším leknínu světa, viktorii královské," řekla Magdaléna Chytrá z Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

Zajímavé programy mají nachystané i další zdejší instituce. Například Hvězdárna a planetárium Brno připravuje kromě přednášek také pozorování oblohy či speciální program v digitáriu. Fakulta informačních technologií VUT zase představí simulátor dopravního letounu.

Mendelova univerzita nabídne například výstavu světel či prezentaci o užitkových rostlinách cizích zemí. Svůj program mají připravený také Masarykova univerzita, science centrum VIDA! či Technické muzeum v Brně.

Hlavním tématem je světlo, čímž se akce připojila k Mezinárodnímu roku světla a světelných technologií, vyhlášenému OSN. Budou také připomenuty významné objevy související se světlem a řada institucí toto téma zpracuje v rámci svého programu.

Noc vědců je pořádána z podnětu Evropské komise již od roku 2005. V loňském ročníku ji v Česku navštívilo téměř 35 tisíc lidí, přičemž největší zájem byl o nabídku Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity a Hvězdárny a planetária Brno.

Vstup na všechny akce je zdarma. Více informací najdete na webu www.noc-vedcu.cz .

ZDROJ: brno.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí