zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dánové našli způsob, jak žít ve městě příjemně. A my?

03.10.2015
Doprava
Urbánní ekologie
Dánové našli způsob, jak žít ve městě příjemně. A my?

Města s dobrou adresou - tak se nazývá výstava zahájená 30. září ve Velkém Špalíčku v Brně, jež ukazuje příklady řešení veřejného prostoru, dopravy a pohybu ve městech, inspirované dánským přístupem k těmto problémům.

Hlavní část výstavy v Obchodní galerii Velký Špalíček, The Good City (Dobré město), představí inovativní pohled na územní plánování, tvorbu veřejného prostoru a dopravy ve městě. Druhá, venkovní část výstavy s názvem Copenhagen Solutions (Kodaňská řešení) je umístěna na nádvoří Nové radnice a umožní nahlédnout do životního stylu Dánů a jejich přístupu k životu ve městě. Expozici připravilo Velvyslanectví Dánska v ČR. ,,Jejím cílem je podnítit diskusi o životě ve městě, o tom, jak vytvářet příjemné a zdravé prostředí a současně jak reagovat na negativní trendy, které současná doba přináší. Jedním z nich je nepochybně rostoucí znečištění z automobilové dopravy," řekl náměstek primátora Martin Ander.

O podnětech se bude diskutovat

Součástí výstavy je také mapa cyklistických opatření realizovaných v Brně, kde budou mít návštěvníci příležitost vyjádřit svůj názor na cyklistickou infrastrukturu. Na výstavu naváže 14. října v 17 hod. v sále Zastupitelstva města Brna na Nové radnici veřejná beseda, kde se shromážděné připomínky a komentáře občanů vyhodnotí a prodiskutují.

Společně s výstavou se rozbíhá i projekt interaktivního mapování potřeb cyklistů. Prostřednictvím mobilních telefonů či internetové stránky www.zmapujto.cz mohou lidé až do konce listopadu označovat místa v ulicích, kde jim chybí možnost bezpečně zaparkovat kolo. Takto posbírané náměty se následně stanou podkladem pro realizaci doplnění cyklostojanů v brněnských ulicích.

Výstava Města s dobrou adresou potrvá do 8. října.

ZDROJ: brno.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí