zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Třem firmám na Plzeňsku udělila ČIŽP pokuty za porušení zákona o odpadech

12.10.2015
Odpady
Šlendryján
Třem firmám na Plzeňsku udělila ČIŽP pokuty za porušení zákona o odpadech

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) provádí během roku průběžné kontroly sběren kovových odpadů. Kontroloři z Oblastního inspektorátu ČIŽP v Plzni uložili v této souvislosti pokuty třem provozovatelům sběren, u kterých byla zjištěna závažná porušení zákona.

,,Společnost PEMELOG s.r.o. se provinila tím, že do sběrny převzala motory s olejovými náplněmi a filtry a vyřazená elektrozařízení, za což jí byla uložena pokuta ve výši 60 tisíc korun. Společnost Hrdina s.r.o., která je držitelem souhlasu pouze k mobilnímu sběru odpadů, tyto motory a elektrozařízení následně shromažďovala a rozebírala ve sběrně provozované společností Hrdina CZ s.r.o. a taktéž vykupovala vyřazená elektrozařízení. Za to od nás dostala společnost Hrdina pokutu ve výši 80 tisíc korun. Společnosti Hrdina CZ pak byla uložena pokuta ve výši 90 tisíc, a to za převzetí kontaminovaných odpadů - motorů s oleji, olejovými filtry, převodovek. Nedostatky měla firma také v evidenčních povinnostech, chyby v označování odpadů, a nevedla ani provozní deník," řekla Petra Horčicová, ředitelka Oblastního inspektorátu v Plzni.

Společnosti PEMELOG s.r.o. a Hrdina CZ s.r.o. uložené pokuty uhradily, společnosti Hrdina s.r.o. byly povoleny splátky, které postupně hradí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí