zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava fotografií v roztockém zámkuje inspirací k pozorování přírody

17.10.2015
Příroda
Výstava fotografií v roztockém zámkuje inspirací k pozorování přírody

Česká příroda je plná zajímavých příběhů, narazíme v ní na dramata, komedie, detektivky i řadu záhad.Často v těchto příbězích hraje důležitou roli člověk. Výstava fotografií nabízí výjimečné pohledy na českou přírodu a krajinu prostřednictvím děl amatérských i předních českých profesionálních fotografů. PŘÍBĚHY ČESKÉ PŘÍRODY jsou vystavovány v roztockém zámku od 15. října do 17. prosince 2015.Výstava je součástí populárně naučného projektu společnosti Beleco.

Výstava prostřednictvím osmi populárně naučných příběhů představuje překvapivá odhalení změn, kterév české přírodě v běhu času a často zásluhou člověka nastaly. ,,Česká příroda, to nejsou jen nedotčené národní parky,"objasňujeSimona Poláková, manažerka projektu Příběhy české přírody z odborné organizace Beleco.,,Největší zázraky se mnohdy odehrávají hned za našimi dveřmi," doplňuje Poláková.Proto je hlavním záměrem organizátorů výstavy návštěvníky inspirovat k hledání a pozorování bohatství přírody všude kolem nás, i v našem nejbližším okolí.Podstatná část výstavy vzešla z nejlepších snímků soutěžících fotografů z letní soutěže, vyhlášené společností Beleco. Ovšem "své" příběhy české přírodyv Roztokách představí i přední čeští fotografové - Ondřej Prosický a Pavel Radosta. ,,Jako fotograf krajinář jsem navštívil mnoho unikátních biotopů v odlehlých koutech světa. Ze všeho nejvíce si ale vážím příležitostí, které mám na dohled objektivu v české přírodě," říká patron projektu Ondřej Prosický.

Cílem populárně naučného projektu Příběhy české přírody je představit nové vnímání vztahu člověka a krajiny a veřejnost do tohoto poznávání zapojit. Projekt je realizován díky podpoře grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Více na www.beleco.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí