zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno: O účelové komunikace se budou starat městské části

18.10.2015
Doprava
Odpady
Brno: O účelové komunikace se budou starat městské části

Zastupitelstvo města Brna dne 6. 10. 2015 schválilo změnu obecně závazné vyhlášky statutárního města Brna č. 20/2001, která se týká oblasti dopravy a hospodaření, konkrétně zajišťování správy účelových komunikací a nezařazených dopravních ploch v majetku města. Čeho přesně se změna týká?

,,Účelové komunikace jsou z hlediska zákona o pozemních komunikacích nejnižší kategorií pozemních komunikací a plní pouze lokální funkce z hlediska dopravní obslužnosti území," vysvětluje Dušan Kotisa z Odboru dopravy MMB. ,,Jedná se například o cesty v zahrádkářských koloniích, komunikace ve vnitroblocích, nevýznamné chodníky a parkoviště na sídlištích či komunikace v garážových dvorech."

Zajišťování činností při správě účelových komunikací v majetku města bylo dosud v Brně prováděno nejednotně a nepřehledně. Některé činnosti zajišťovaly různé odbory Magistrátu města Brna, jiné pak úřady městských částí dle územní příslušnosti.

Schválená změna přenese všechny správní činnosti na jeden subjekt, tedy na městské části, které budou tím pádem moci lépe reflektovat potřeby svých občanů. Součástí změny je i zajištění financování činnosti prostřednictvím účelové dotace poskytnuté městským částem z rozpočtu města. Pro rok 2016 je navrženo 15 mil. Kč.

ZDROJ: www.brno.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí