zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Posaďme se. Aspoň na pár stránek

17.10.2015
Urbánní ekologie
Posaďme se. Aspoň na pár stránek

(šef) - Laviček je v centru Brna mnoho, ale jen dvě mají příruční knihovničku. O odpočinkový městský mobiliář pro milovníky literatury se postarala Knihovna Jiřího Mahena. Posedět a počíst si můžeme od pátku 9. října na Jakubském náměstí, kde stojí lavička ,,Mahenka" a na Moravském náměstí před kinem Scala, na ,,Jiřince".

,,Inspirovali jsme se v zahraničí a rozhodli jsme se zpříjemnit takto veřejný prostor i v Brně," řekla projektová manažerka Knihovny Jiřího Mahena Eva Vojtíšková.

Počáteční zásobu knih do přihrádek v lavičkách vložila knihovna, nicméně čtenáři ji mohou postupně doplnit nebo obměnit a nabídnout tak ostatním svoji oblíbenou četbu. ,,Přečtenou knihu čtenář buď vrátí na místo, nebo si ji odnese a nahradí ji svou vlastní," popsala Vojtíšková princip, na němž knihovní lavičky fungují.

,,Každý měsíc budeme knihy obměňovat podle různých témat," uvedla ředitelka knihovny Libuše Nivnická. Pro říjen knihovníci zvolili výtvarné umění a hudbu. Čtenářské lavičky do světa ,,vyprovodila" spisovatelka Kateřina Tučková.

ZDROJ: www.brno.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí