zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česko-německý strategický dialog - Energetika, ochrana klimatu a životního prostředí

16.10.2015
Energie
Klimatické změny
Česko-německý strategický dialog - Energetika, ochrana klimatu a životního prostředí

Zveme vás na česko-německou panelovou diskuzi a expertní workshop.

V červenci 2015 byl mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo podepsán tzv. strategický dialog, který má rozvinout spolupráci mezi oběma zeměmi v různých oblastech, mimo jiné i v oblasti energetiky a ochrany životního prostředí. Právě prostřednictvím česko-německého strategického dialogu si vás Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky ve spolupráci se Spolkovým ministerstvem hospodářství a energetiky a Spolkovým ministerstvem životního prostředí, ochrany přírody, výstavby a bezpečnosti reaktorů Spolkové republiky Německo dovolují pozvat na dvě události: panelovou diskuzi ,,Cesta k Energetické unii a COP 21: jak to vidí Berlín a Praha" a na expertní workshop ,,Energetická účinnost jako pilíř energetické a klimatické politiky: strategie a finanční nástroje".

Cesta k Energetické unii a COP 21: jak to vidí Berlín a Praha

Panelová diskuze se ve dvou částech zaměří na výzvy pro národní a evropskou energetickou politiku související s Energetickou unií a na vývoj směrem ke globální mezinárodní dohodě o ochraně klimatu, která má být uzavřena v Paříži na Mezinárodní klimatické konferenci (COP21) na přelomu listopadu a prosince 2015.

Panelová diskuze se uskuteční v prostorách MPO (Na Františku 32, Praha 1) 20. října 2015 od 14:15 hodin. Panelová diskuze bude probíhat v anglickém jazyce bez tlumočení, více informací naleznete v přiloženém programu.

Pozvánka na panelovou diskuzi (PDF, 188 kB). Svou účast potvrďte prosím do 18. října 2015 na olhova@mpo.cz.

Energetická účinnost jako pilíř energetické a klimatické politiky: strategie a finanční nástroje

Účastníci expertního workshopu k energetické účinnosti budou mít možnost si vyslechnout zkušenosti českých i německých expertů například v oblasti implementace směrnice o energetické účinnosti, financování energeticky úsporných projektů a forem investičních pobídek nebo rozsahu aplikace energetických služeb.

Expertní workshop se uskuteční v prostorách MPO (Na Františku 32, Praha 1) 21. října 2015 od 9:30 hodin. Workshop bude probíhat v českém a německém jazyce se simultánním tlumočením, více informací naleznete v přiloženém programu.

Pozvánka na workshop (PDF, 203 kB). Svou účast potvrďte prosím do 18. října 2015 na karolina.zazvorkova@mzp.cz.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí