zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Eco Cute - super pohon pro tepelná čerpadla se systémem vzduch/voda

26.10.2015
Vytápění, zateplení
Eco Cute - super pohon pro tepelná čerpadla se systémem vzduch/voda

Ve světě je tato ,,revoluční" technologie dostupná od roku 2001.

Nyní, po 14 letech čekání objevují ,,super chladivo" i podnikatelé působící v České republice. Domácnosti si zatím musí na možnost využití chladiva Eco Cute počkat, jelikož v ČR dostupná čerpadla užívající tuto kapalinu jsou svým výkonem určeny především pro větší objekty.

Chladicí kapalina Eco Cute nejenže nepředstavuje výrazné ohrožení pro životní prostředí, ale zároveň žene tepelná čerpadla se systémem vzduch/voda, které při použití tohoto chladiva podávat stabilní výkony i při teplotě - 25 °C (u ,,běžných" tepelných čerpadel klesá výrazně výkon již při teplotě - 20 °C)! Například tepelné čerpadlo Mitsubishi Q Ton, jež používá technologii Eco Cute, si uchovává maximální výkon (maximální COP) do teploty - 7 °C.

A je to právě toto tepelné čerpadlo, společně s čerpadlem SANDEN Aquaeco Max, které do České republiky technologii Eco Cute přivádí.

Níže uvádíme základní parametry obou těchto produktů...

cute

cute

Obě tepelná čerpadla mají, právě díky použitému chladivu, nulový potenciál poškozování ozónu a zároveň nižší emise, než třeba plynový ohřívač. Právě z těchto důvodů tato tepelná čerpadla pravděpodobně najdete v oblastech citlivých na znečištění. Ať už se jedná o horské hotely, celé rekreační oblasti (tepelné čerpadlo Mitsubishi Q-Ton je schopno během jednoho dne ohřát až 8 000 litrů vody, ve světě je používáno pro zajišťování teplé vody pro nemocnice, sportovní bazény či velké administrativní komplexy) či vyhřívané bazény.

Samozřejmě, že obě tato zařízení můžete samozřejmě použít i ve městě. Pokud tedy vlastníte či provozujete hotel, kancelářskou budovu, bytový dům či podobně velikou budovu, zvažte možnost využití čerpadla Mitsubishi Q Ton či SANDEN Aquaeco Max. Nejenže snížíte ekologickou stopu, kterou vaše prostory zanechávají, ale také redukujete náklady na teplo při zachování či dokonce zlepšení stability zdroje. Poptejte tedy ještě dnes u společnosti GT Energy více informací k těmto tepelným čerpadlům a možností o jejich využití ve Vašem podnikání!

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí