zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Koruna Vysočiny - nová turistická destinace

01.11.2015
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Koruna Vysočiny - nová turistická destinace

Koruna Vysočiny je název pro nově vznikající turistickou destinaci zahrnující území obcí s rozšířenou působností Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Bystřici nad Pernštejnem, Velké Meziříčí, Velkou Bíteš a Tišnov ze sousedního Jihomoravského kraje.

"Turistická oblast Koruna Vysočiny si dala za cíl posílit spolupráci subjektů v cestovním ruchu na svém území a propojováním turistických cílů budovat atraktivní oblast pro delší než jednodenní pobyt návštěvníků," vysvětluje radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

Prvním krokem pro následné formální založení společné turistické destinace byla ratifikace návrhu formátu spolupráce na podpoře cestovního ruchu a podílu v projektu vytvoření společné turistické destinace a propagace regionu pod společnou značkou Koruna Vysočiny ze strany zastupitelstev sedmi zakladatelských subjektů, kterými jsou Město Žďár nad Sázavou, Město Nové Město na Moravě, Město Bystřice nad Pernštejnem, Město Tišnov, Město Velká Bíteš, Město Velké Meziříčí a Městys Nedvědice. Ambicí nově vznikajícího destinačního managementu bude přilákat do svých řad nové členy z řad obcí, svazků obcí, veřejných sdružení i soukromých podnikatelů, sportovních svazů nebo klubů tak, aby mohly být díky sdruženým finančním prostředkům realizovány společné aktivity např. na poli propagace.

Myšlenku a aktivitu vzniku turistické destinace Koruna Vysočiny oceňuje krajská radní Marie Kružíková. ,,Oceňuji především to, že turistická destinace vzniká zespodu, tedy aktivitou místních aktérů. To je základní předpoklad pro následné úspěšné fungování oblastního destinačního managementu."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí