zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová stezka ve Frenštátě zavede turisty do korun stromů

01.11.2015
Ekologická dovolená, cestování
Nová stezka ve Frenštátě zavede turisty do korun stromů

Do korun stromů se podívají návštěvníci naučné stezky, která se nyní dokončuje ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Stezka nazvaná Beskydské nebe - Život v korunách stromů je dlouhá 1800 metrů, turisty zavede na osmdesátimetrový vzdušný chodník, k Mařenčině studánce či expozici siluet dravých ptáků. ČTK to dnes řekl ředitel frenštátského kulturního střediska a autor projektového záměru Marian Žárský.

Nyní řemeslníci dokončují zastřešení pódia amfiteátru, nad kterým budou viset makety dravých ptáků. Do zálivů vzdušného chodníku nad roklí potoka Vlčáku ještě musejí namontovat velké expoziční prvky, jako například hnízdo orla skalního.

"Převzetí hotové stavby by mělo být v pátek 30. října. Otevření stezky pro veřejnost by se mělo uskutečnit 13. listopadu," řekl Žárský. Naučná stezka v areálu Horeček podle něj propojuje řadu zajímavostí.

"Díky projektu se podařilo buď nově vybudovat, nebo obnovit zajímavá místa na Horečkách, která se opět stávají atraktivní odpočinkovou lokalitou," uvedl. Rekonstrukce se tak dočkala Mařenčina studánka nebo památník malíře Břetislava Bartoše. S historií i současným děním na Horečkách návštěvníky seznámí osm informačních panelů.

Po listopadovém zprovoznění se stezka na zimu uzavře. Od příštího roku bude fungovat sezonně od dubna do konce října.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí