zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šéfporadce ministra Petr Kalaš vystoupil na fóru pro Podunají v německém Ulmu

05.11.2015
Energie
Příroda
Voda
Politika
Šéfporadce ministra Petr Kalaš vystoupil na fóru pro Podunají v německém Ulmu

Zástupci MŽP se zúčastnili v delegaci ČR vedené Úřadem vlády 4. výročního fóra Strategie EU pro Podunají [1] v německém Ulmu. Během kulatého stolu k tématu Podpora udržitelné energetiky vystoupil Petr Kalaš, šéfporadce ministra životního prostředí, který prezentoval synergie dvou předsednictví, jež bude v roce 2016 ČR vykonávat, tedy Mezinárodní komise pro ochranu Dunaje (ICPDR) a Karpatské úmluvy. Jednou z doposud málo diskutovaných oblastí je například odolnost krajiny vůči dlouhodobému suchu.

Petr Kalaš se také zúčastnil spolu s evropským komisařem pro digitální ekonomiku a společnost Güntherem Oettingerem panelové diskuse na téma inovace. Prezentovány zde byly úspěšné projekty aplikující nové vědecké postupy v oblasti energetiky, životního prostředí či dopravy. ,,Předsednictví v Mezinárodní komisi pro ochranu Dunaje (ICPDR), které převezme od Chorvatska Česká republika v roce 2016, bude aktivní zejména v oblasti implementace Mezinárodního plánu povodí Dunaje, Mezinárodního plánu pro zvládání povodňových rizik v povodí Dunaje a podpory stávající spolupráce mezi jednotlivými státy v Podunají," prozradil šéfporadce ministra životního prostředí Petr Kalaš.

Pravidelné setkání více než tisíce účastníků ze všech čtrnácti podunajských zemí, včetně významných zástupců EU, bylo příležitostí k bilancování dosavadních úspěchů Strategie EU pro Podunají. Napříč diskusními skupinami zaznělo výrazné ocenění aktivit ČR v rámci podunajského prostoru. Součástí programu výročního fóra bylo i přijetí vizí pro další období.

Přijaté společné prohlášení je k dispozici na tomto odkazu.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí