zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

CENIA desetiletá

09.11.2015
Obecné
CENIA desetiletá

CENIA oslavila v minulých dnech desáté výročí svého založení. Na přátelském setkání si současní i minulí zaměstnanci připomněli, ,,jak to všechno bylo", když úspěšným završením twinningového projektu, ve kterém experti z Německa ve spolupráci s MŽP vytvářeli návrh jednotného systému řízení informací v resortu životního prostředí, se stala právě: Czech ENvironmental Information Agency.

Německý poradce zodpovědný za projekt, Heinrich Schneider, tehdy řekl: ,,Vytvoření CENIA je obrovským zlepšením pro životní prostředí České republiky. Twinning jako instrument budování institucí prokázal, že je dobrým nástrojem pro implementaci nového řízení informací. Díky českému a německému know how byl společně vytvořen jeden z nejlepších expertních systémů v oblasti životního prostředí v Evropě."

CENIA v uplynulé desetiletce úspěšně naplnila své poslání, které si graficky vetkla i do svého loga: pampeliškového chomáče, ze kterého vítr rozfoukává padáčky se semínky...S mírnou nadsázkou tak lze přirovnat šíření informací, které CENIA shromažďuje, zpracovává a poskytuje. Záběr agentury CENIA dokumentují i tyto webové stránky a v roce desetiletého výročí jejího vzniku je zřejmá opodstatněnost její existence.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí