zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obce postižené živelními pohromami mohou žádat o dotace v celkové výši 50 milionů

12.11.2015
Obecné
Obce postižené živelními pohromami mohou žádat o dotace v celkové výši 50 milionů

V průběhu letošního roku postihly území České republiky lokální živelní události. Šlo především o vichřice a ničivé bouře v dubnu, červnu a červenci. Ministerstvo pro místní rozvoj proto vyhlásilo výzvu k podávání žádostí o dotaci v programu Obnova obecního a krajského majetku po živelních pohromách.

V rámci programu Obnova obecního a krajského majetku po živelních pohromách je vyhlášen konkrétně dotační titul č. 2, který je určen pro území, pro které nebyl vyhlášen stav nebezpečí nebo nouzový stav. Dotace slouží k rekonstrukci nebo k opravě obecního a krajského majetku postiženého živelní pohromou v roce 2015. V rozpočtu Ministerstva pro místní rozvoj je pro tento účel připraveno 50 mil. Kč. Podpora projektů obnovy majetku je stanovena až do výše 70% celkových nákladů pro obce a 40% celkových nákladů pro projekty krajů.

Žádosti je možné podávat od 4. listopadu 2015 do 15. ledna 2016. Příjemcem dotace je obec nebo kraj.

Cílem programu je přispět prostřednictvím dotace k obnově základních funkcí území zabezpečovaných v působnosti územních samosprávných celků a tím odstranit nebo omezit možné důsledky přírodních pohrom.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí