zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Povinnost zpracovat provozní řád vodního díla

19.11.2015
Voda
Povinnost zpracovat provozní řád vodního díla

Dotaz:

Musí mít jednoduchý vodní zdroj (např. vrt 30 m nebo kopaná studna) zpracovaný provozní řád? V § 59 odst. 1 písm. a) vodního zákona je uvedena povinnost vlastníka dodržovat provozní a manipulační řád. Chápu to tak, že pokud je zpracován. V § 59 není striktně uvedena povinnost provozní řád zpracovat.

Odpověď:

Provozní řád je ,,interní směrnicí" provozovatele. Jeho náležitosti stanoví vyhláška č. 216/2011 Sb. Předložení (a tedy i zpracování) provozního řádu může v souladu s § 15 odst. 3 vodního zákona uložit vodoprávní úřad ve stavebním povolení. Provozní řád je také povinnou náležitostí ohlášení certifikované čistírny odpadních vod do 50 EO podle § 15a odst. 2 písm. h) vodního zákona. Nejedná-li se o některý z uvedených případů, vodní zákon neukládá povinnost provozní řád zpracovat.

Autor: Mgr. Veronika Vytejčková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
EKONOX s.r.o.
17
1. 2020
17.1.2020 - Seminář, školení
Pardubice, Hotel Labe
EKONOX s.r.o.
23
1. 2020
23.1.2020 - Seminář, školení
Regionální centrum Olomouc
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí