zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

41. ročník EKOFIMU nabídne více, než světové filmy

21.11.2015
Obecné
41. ročník EKOFIMU nabídne více, než světové filmy

Píseň moře, Samara,  Landfill Harmonic, Gorily v mlze, Muž, který sázel stromy  - to jsou jen některé filmy, které budou diváci moci spatřit na letošním EKOFILMU (Brno 3. - 5. 12.).

Na základě spolupráce se Student Agency poprvé nabízíme cestujícím RegioJet festivalovou ochutnávku - kolekci devíti filmů. Diváci tak mohou exkluzivně shlédnout čtveřici dříve již oceněných filmů: Uhlíkoví podvodníci (Dánsko 2013), Dunaj - Evropský Amazon, les, povodně a mráz (Rakousko 2012), Stopy války (Německo 2013), Vy už tady nebudete - ale my stále ano! (Německo 2012). Vedle toho se ale mohou těšit i na pětici filmů přihlášených do letošní mezinárodní soutěže: Na Mars (ČR 2014), Amchi (Turecko/Indie 2013), Učitel (Rusko 2014), Rovnováha (Itálie 2014) a Castillo a sumec (Brazílie 2014). Také mohou dát hlas filmu, který je zaujal nejvíce v rámci akce FILM JUKE BOX v kině ART. Filmy s největším počtem hlasů budou uvedeny na festivalu EKOFILM 2015 a jeden z hlasujícíchodměněn dárkovými předměty Ekofilmu a partnerů.

ekofilm

41.ročník MFF EKOFILM se ale ponese nejen ve znamení premiérových uvedení filmů s environmentální tématikou a ochranou kulturního a přírodního dědictví, úplně novou dramaturgií, ale navštíví ho také celá řada významných osobností - porotci naší mezinárodní soutěže John Zerzan, Alice Parman, Francesco Aber, Johan W. Jongpier či Thomas Toiven. Besedovat návštěvníci budou s Václavem Bělohradským, Laco Mikem (prezident festivalu), Hanou Liborovu a dalšími. Těšit se mohou také na ekotrh či koncert J. Stivína.

Bohatý filmový program bude letos doplněn řadou výstav - Nová Guinea, cestovatele Rudolfa Švaříčka, která začíná v prostorách sálu B. Bakaly již 24. 11., Brána recyklace, kterou dodal partner EKOFILMU společnost EKO-KOM, výstavy Ministerstva životního prostředí Moje magické místo a Národní parky a v neposlední řadě tematickou výstavu Odpady jsou zdroje, kterou zapůjčil hlavní partner EKOFILMU, společnost SITA.

,,Letošní ročník EKOFILMU bude výjimečným a věříme, že i nejlepším ve své 40ti leté historii. Díky skvělým přihlášeným filmům, renomé poroty, odborné garanci nad doprovodným programem (katedra environmentálních studií, FSS, MU Brno), řadě významných spolupracovníků a podporovatelů (Město Brno, JMK, o.s. Lipka Brno, TIC Brno, MŠMT, UNESCO a téměř bez výjimky všech dokumentárních filmových festivalů v ČR)neujde pozornosti žádného čtenářsky a divácky atraktivního média", řekla mluvčí festivalu Blanka Kramolišová. ,,Samozřejmě se těšíme hlavně na diváky a srdečně je zveme do brněnských kin a sálů (Bakala, Scala, Art, Místodržitelský palác)," dodala mluvčí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí