zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společně proti wildlife crime

05.12.2015
Příroda
Společně proti wildlife crime

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) ve spolupráci s odborem bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra uspořádala ve dnech 9. až 11. listopadu 2015 seminář na téma trestné činnosti poškozující divokou přírodu (wildlife crime). Seminář byl určen pracovníkům státních orgánů, kteří se podílejí na prosazování práva v oblasti ochrany ohrožených druhů - tedy ČIŽP, Celní správy, Policie ČR, státním zástupcům a soudcům. Akce se zúčastnilo 130 z nich.

Cílem semináře bylo seznámit účastníky s ochranou ohrožených druhů, s úmluvou CITES, novou legislativou v této oblasti, aktuálními trendy nelegálního obchodu, informovat o zajímavých případech a vyměnit si zkušenosti s jejich šetřením.

Kriminalita poškozující divokou přírodu je považovaná společně se ziskem z obchodu s drogami za jeden z hlavních příjmů mezinárodních organizovaných zločineckých skupin. Přesto se této oblasti kriminality celosvětově dostává pouze malé pozornosti. I z tohoto důvodu se na půdě Evropské komise v současné době připravuje Akční plán proti obchodování s ohroženými druhy zvířat a rostlin, který by měl vzniknout v roce 2016. Česká republika bude spolupracovat na jeho řádné implementaci se všemi svými mezinárodními partnery.

ZDROJ:ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí