zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tříkrálové luštěninové RozVerky Ekologického institutu Veronica

09.01.2016
Obecné
Tříkrálové luštěninové RozVerky Ekologického institutu Veronica

PF 2016

Děkujeme vám za spolupráci a přízeň v uplynulém roce a přejeme vám i klimatu dobrý rok luštětin 2016!
Více informací naleznete zde.

PF 2016

Otevřený prostor 2016: Místní ekonomika a klimatické změny

Seminář Otevřený prostor, který bude probíhat v Hostětíně od 3. do 7. února, je určen akademikům, místním lídrům, studentům, starostům, lidem z neziskových a církevních organizací a dalším, kdo se zajímají o problematiku odolnosti komunit vůči klimatickým změnám. Všichni účastníci budou zároveň lektory. Věříme, že na setkání zazní otázky například o odolnosti vůči extrémním výkyvům počasí, způsobech lokálního hospodaření s vodou, cestách podpory místní soběstačnosti nebo třeba otázky místní měny. Máte v plánu realizovat svůj vlastní projekt nebo o něm zatím přemýšlíte? Budeme rádi, když se s námi o svůj záměr podělíte! Přihlášky přijímáme ještě do 13. ledna.
Více informací naleznete zde.

Vydali jsme publikaci Jak na přírodní zahradu

Chcete i vy mít svoji přírodní zahradu? Pak jsme právě pro vás vydali publikaci Jak na přírodní zahradu, kde se dozvíte, jak začít. Seznámí vás s principy stále populárnějšího fenoménu přírodních zahrad a inpiruje, jak pomocí malých kroků proměníte svou zahradu v zahradu přírodní. Nová publikace zohledňuje tradiční i netradiční způsoby obhospodařování a poradí, jak upevňovat stabilitu a rovnováhu ve vaší zahradě v souladu s přírodními procesy. Víte třeba, jak vypadá kruhový záhon nebo zavlažování pomocí PET lahví? Pořiďte si publikaci Jak na přírodní zahrady! Je k dostání v Domě ochránců přírody v Brně na Panské 9, v Centru Veronica Hostětín a také ke stažení na našich webových stránkách.
Více informací naleznete zde.

Předplaťte si časopis Veronica!

Už víte, co budete letos číst? Environmentálně kulturní časopis Veronica vám bude i v tomto roce přinášet nové pohledy na ekologické problémy, informovat o příkladech dobré praxe a zajímavostech z přírody a krajiny. A nebudou chybět poetické kresby, básně, galerie či legendární rubrika Krajina mého srdce! V tomto roce se můžete těšit na tematická čísla o suchu, chůzi, slovenské krajině a lesech. Časopis Veronica letos vstupuje do 30. ročníku, tak si to nenechte ujít!
Více informací naleznete zde.

Dary do nadačních obchodů můžete nově přinést i do ekoporadny na Panské 9

Chtěli byste nepotřebné, ale kompletní a nepoškozené oblečení, nádobí nebo třeba bižuterii věnovat nadačním obchodům Veronica? Nově jsme pro vás připravili možnost přinést dary i do ekologické poradny v Brně na Panské 9. Zastavte se u nás a dary uložte do označené krabice. V nadačních obchodech Veronica si pak jistě najdou nového majitele. Výtěžek půjde do fondu Společně pro Brno, ze kterého financujeme ekologické, komunitní a kulturní projekty v Brně a blízkém okolí.
Více informací naleznete zde.

Přednáška Cestování a soběstačnost v karpatských vršcích mezi pastýři a rumunskými Čechy

Přijměte pozvání na přednášku Ondřeje Kano Landy, která se uskuteční 12. ledna v 17.30 v Brně na Panské 9. Ondřej Kano Landa je umělec, spisovatel a farmář žijící se svou japonskou manželkou a dcerkou nedaleko české vesničky Šumice v jihozápadním Rumunsku. Přednáška Ondřeja Kano Landy bude o životě na okraji civilizace, o možnostech aplikace principů Zenu, základní lidských hodnotách svobodě, respektu a důstojnosti existence v moderním světě evropské kultury současnosti.
Více informací naleznete zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí