zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Provozovatel sběrny měl osm let propadlý souhlas k provozování

11.01.2016
Odpady
Šlendryján
Provozovatel sběrny měl osm let propadlý souhlas k provozování

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili podnikající fyzické osobě Kamilu Žůrkovi pokutu ve výši 250 000 korun za porušení zákona o odpadech. Provozovatel sběrny měl osm let propadlý souhlas k provozování, kovový odpad byl navíc skladován v rozporu se zákonem.

V březnu loňského roku provedli inspektoři v rámci celostátní akce BLUE 24 kontrolu provozovny ,,KOVO VÝKUP ŽŮREK" v Břeclavi. Zjistili nejenom, že v provozovně je prováděn sběr a výkup kovových odpadů, které byly soustřeďovány na hromadách, ale provozovatel nepředložil ani platný souhlas k provozování zařízení. Původní souhlas Krajského úřadu Jihomoravského kraje byl z roku 2002 s dobou platnosti na pět let.

,,Za stejný prohřešek jsme už podnikateli uložili v roce 2011 pokutu ve výši 40 tisíc korun, přesto si nevyřídil nový souhlas k provozování zařízení. Subjekt se proti našemu rozhodnutí odvolal, Ministerstvo životního prostředí však naše rozhodnutí potvrdilo. Do konce tohoto týdne podáme podnět na zrušení živnostenského oprávnění příslušnému živnostenskému úřadu," řekl Jindřich Mikeš, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně.

Zdroj: ČIŽPŽůrek_11.3.15 005.jpg

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí