zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost neodstranila poruchu a znečistila tak ovzduší jemným dřevním odpadem z výroby. Dostala pokutu 180 tisíc korun

19.01.2016
Ovzduší
Firemní ekologie
Šlendryján
Společnost neodstranila poruchu a znečistila tak ovzduší jemným dřevním odpadem z výroby. Dostala pokutu 180 tisíc korun

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Havlíčkově Brodě uložili společnosti BJS Components s.r.o. pokutu 180 tisíc korun za nadměrné znečišťování ovzduší z provozovny v areálu Central Trade Park D1 v Humpolci.

Při kontrole provedené v září 2015 inspektoři zjistili poruchový stav filtračního zařízení, které odsává znečištěnou vzdušinu z technologie výroby nábytkových dílů. Jednalo se o poškození několika filtračních hadic a v důsledku toho byla výrazným způsobem snížena filtrační schopnost celého zařízení.

,,Společnost BJS Components s.r.o. porušila svoji povinnost tím, že bezodkladně neodstranila poruchový stav na filtračním zařízení, zařízení i nadále provozovala a to po dobu minimálně 14 dní. V důsledku toho došlo k výraznému zhoršení kvality ovzduší a k následnému znečištění přilehlého okolí spadem tuhých znečišťujících látek, konkrétně jemným dřevním odpadem z výroby, vzniklým při zpracování dřevovláknitých a dřevotřískových desek," řekl Jan Panský, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Havlíčkově Brodě.

IMGP0788.jpg

IMGP0796.jpg

IMGP0791.jpg

Zdroj: ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí