zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost ECOS Choceň provozovala bez povolení lakovnu, dostala pokutu 150 tisíc korun

27.01.2016
Ovzduší
Šlendryján
Společnost ECOS Choceň provozovala bez povolení lakovnu, dostala pokutu 150 tisíc korun

Pokutu 150 tisíc korun uložili inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové společnosti ECOS Choceň s.r.o. Firma, která vyrábí díly pro automobilový průmysl, provozovala bez platného povolení lakovnu - tedy vyjmenovaný stacionární zdroj znečišťování ovzduší. Porušila tím zákon o ochraně ovzduší.

,,Zjistili jsme, že v lakovně nebyl splněn emisní limit. Firma také ve stanovených lhůtách nenechala provést autorizované měření emisí, jak jí ukládá zákon. Přitěžující okolností ve správním řízení byl fakt, že neměla v pořádku ani vedení provozní a souhrnné provozní evidence," uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Při stanovování výše pokuty inspektoři přihlédli k tomu, že došlo pouze k selhání lidského faktoru, kdy byla nedůsledně vedena provozní evidence a chybně zařazena lakovna. Firma tak plnila mírnější podmínky provozu. K uložení nápravných opatření inspektoři přistoupit nemuseli, protože společnost ihned po kontrole zahájila kroky ke zlepšení nevyhovujícího stavu. Nejzávažnější pochybení krátce po kontrole napravila.

Zdroj: ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí