zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Boru vzniklo nové geologické centrum s maketou sopky

14.02.2016
Ekologická dovolená, cestování
Geologie
 V Boru vzniklo nové geologické centrum s maketou sopky

U záchranné stanice pro živočichy Pasíčka na Chrudimsku se na jaře otevře návštěvnické centrum se zaměřením na geologii. Představí zkameněliny a makety sopky či kostry praještěra. ČTK to řekl Josef Cach ze stanice.

V novém centru se nejen děti dozvědí víc o geologicky významné oblasti Toulovcovy maštale a Železné hory. Geopark Železné hory se rozkládá na území Pardubického kraje a zčásti i na Vysočině. V oblasti se nachází více než stovka významných lokalit.

Expozici ozvláštní maketa sopky, která je zhotovená jako prolézačka. Hlava dinosaura měří asi dva metry, pod pískem bude ukrytá napodobenina velké kostry praještěra, kterého si návštěvníci mohou pomocí štětečků odhalit.

"Slavnostní otevření plánujeme v květnu. Do června ještě chceme dokončit naučnou stezku zaměřenou na ochranu zvířat. Bude formou her, různých hejblat. Turisté se třeba dozvědí, kudy putuje žába, čím se živí," dodal Cach.

Návštěvnické centrum s expozicemi stálo zhruba sedm milionů korun, stanice je hradila z dotací Evropské unie, Pardubického kraje a s pomocí sponzorů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí