zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Havlíčkův Brod: Město rozšíří síť cyklostezek

13.02.2016
Doprava
Havlíčkův Brod: Město rozšíří síť cyklostezek

Síť cyklistických stezek v Havlíčkově Brodě se zdokonalí a rozšíří. Během letošního roku začne město budovat stezku pro pěší a cyklisty podél Lidické ulice. Dále radnice plánuje opravit stezku v parku Budoucnost. Na obě akce město získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury na období 2015 - 2016.

,,Novou stezku podél Lidické ulice povedeme po levé straně ve směru výjezdu z města. Bude začínat na křižovatce s ulicí Sekaninova a končit u křižovatky s ulicí Jihlavská," vysvětlil vedoucí odboru rozvoje města Josef Beneš. Cyklostezka bude dlouhá 490 m. Šířka společného pásu pro pěší a cyklisty s asfaltobetonovým povrchem je stanovena na 2.5 m. Součástí stavby bude pokácení dřevin v nezbytném rozsahu.

V blízké době město počítá také s opravou stávající stezky, která vede parkem Budoucnost od zimního stadionu k přejezdnému prahu s přechodem na Chotěbořské ulici. ,,Na této cyklostezce zachováme stávající šířku a niveletu vozovky. Vyměníme asfaltobetonový kryt vozovky a obrubníky, a dále ji doplníme prvky pro užívání osob se sníženou schopností pohybu a orientace," upřesnil Beneš. Délka rekonstruovaného úseku stezky v parku bude okolo 400 m

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí