zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé v nouzi mohou nově umístit své psy do útulku v Chodově

20.02.2016
Příroda
Lidé v nouzi mohou nově umístit své psy do útulku v Chodově

Lidé v krizové situaci budou moct nově své psy za poplatek odevzdat do útulku v Chodově na Sokolovsku. Doposud v zařízení končili jen zatoulaní nebo opuštění psi odchycení městskou policií. Město si od nové možnosti slibuje snížení počtu případů, kdy zvíře končí uvázané v lese, informoval mluvčí chodovské radnice Martin Polák.

"Nejedná se o žádný psí hotel či místo pro odložené psy. Jde o řešení opravdu nouzových situací, kdy například majitele čeká pobyt v léčebně dlouhodobě nemocných a není nikdo, kdo by se o zvíře postaral," uvedla pracovnice Záchytného místa pro psy v Chodově Markéta Kravařík Hauzrová. Pes ale musí být očkovaný a očipovaný a útulek ho přijme pouze v případě, že má pro něj volné místo. Poplatek za umístění psa je 2000 korun.

Změnu pravidel pro přijímání psů schválili chodovští radní. "Vidíme to jako přínosnou věc v nelehkých případech. Zvířata by to mohlo ochránit před tragickým koncem, kdy se jich někteří majitelé velmi necitlivě zbavují," řekl místostarosta Luděk Soukup.

Chodovské záchytné místo pro zatoulané psy je v provozu dva a půl roku. Nové majitele se pro opuštěná zvířata podle Hauzrové daří hledat poměrně rychle. Lidé do útulku také docházejí psy venčit, navštěvují je i děti z mateřských škol.

Zařízení patří městu a v současné době má k dispozici čtyři kotce. Ty slouží také pro potřeby strážníků, kteří jen v loňském roce přivezli do útulku 56 psů. V roce 2014 jich bylo 74.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí