zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mělničany obtěžuje zápach z cukrovaru, podnik ho slíbil odstranit

17.02.2016
Ovzduší
Firemní ekologie
 Mělničany obtěžuje zápach z cukrovaru, podnik ho slíbil odstranit

Mělničany obtěžuje zápach z cukrovaru společnosti Tereos TTD, podnik ho do pátku slíbil odstranit. Zápach způsobila změna technologie. Podle vedení společnosti, která má v Mělníku balicí centrum, pochází z lihovarnických výpalků, které se používají jako hnojivo a jsou zdravotně nezávadné. ČTK o tom informovala mluvčí mělnické radnice Helena Vavřinová.

Na nesnesitelný zápach si podle mluvčí v posledních dnech stěžovali hlavně obyvatelé, kteří bydlí v blízkosti cukrovaru. Bývalý řepný plac prohledali hasiči i strážníci městské policie, včetně psovoda, nakonec bylo zjištěno, že problém nastal kvůli činnosti cukrovaru, uvedla mluvčí.

Podle ředitele Balicího centra Mělník společnosti Tereos TTD Přemysla Fialy zápach vznikl kvůli technologické změně při manipulaci s lihovarnickými výpalky. "Naše společnost se tímto omlouvá za způsobenou nepohodu a ubezpečuje obyvatele Mělníka, že se tato situace už nebude opakovat," uvedl ředitel.

Zápach už společnost zmírnila utěsněním skladovací nádrže speciální tkaninou, zbytek zápachu má být do pátku odstraněn neutralizací výparů.

Zápach ve městě trápí i obyvatele Nymburka. Podle místních i vedení města je jeho zdrojem závod na lakování a zinkování Azos CZ, ale firma to odmítá. Problémem se v pondělí zabývali i krajští zastupitelé. Přijali usnesení, podle kterého nesouhlasí s provozem zhoršujícím kvalitu života lidí v lokalitě, podporují kroky krajské rady vedoucí k odstranění problému. Vzali také na vědomí petici, kterou podepsalo přes 1200 lidí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí