zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školy v Pardubickém kraji soutěžily ve sběru elektra, vyhráli žáci z Bystřece a studenti z Moravské Třebové

19.02.2016
Ekologické vzdělání a výchova
Zpětný odběr
Školy v Pardubickém kraji soutěžily ve sběru elektra, vyhráli žáci z Bystřece a studenti z Moravské Třebové

Téměř 11 kilogramů vysloužilých elektrospotřebičů na jednoho žáka dokázali v loňském roce vysbírat v Základní a mateřské škole Bystřec. Škola tohoto výsledku dosáhla v rámci Podzimní sběrové kampaně, která byla součástí školního recyklačního programu Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět.

,,Bylo pro nás příjemným překvapením, s jakým zápalem se do projektu pustili naši žáci společně se svými rodiči,"popisuje ředitelka školy Eva Maňková. Škola v loňském roce sesbíraladohromady 675 kilogramů vysloužilých elektrospotřebičů.

Na 2. místě skončila Základní škola a Mateřská škola Ostrov, třetí se umístila Základní škola Červená Voda.

V samostatné kategorii soutěžily školy s více než 300 žáky a studenty. Mezi nimi zvítěziloGymnázium Moravská Třebová se 152 kg vysbíraných spotřebičů.

Do Podzimní sběrové kampaně se v celé České republice zapojilo 770 škol, pro přepravu vysbíraných spotřebičů do recyklačních zařízení bylo uskutečněno 784 svozů.,,Celkem bylo taktosvezeno více než 160 tun starého elektra, z toho připadalo87,4 tun na drobné spotřebiče," informuje Hana Ansorgová, manažerka projektu.

,,Cílem projektu Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení," připomínáJan Marxt z kolektivního systému pro sběr a recyklaci spotřebičů ELEKTROWIN, jež je, společně s kolektivními systémy Asekol a Ecobat, jedním z organizátorů projektu.

Vysloužilé spotřebiče se v ČR systematicky sbírají a recyklují od roku 2005. Ročně se jich ve zpracovatelských zařízeních sejde přes 50 000 tun, každý z obyvatel tedy odevzdá více než pět kilo elektra.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
4. 2021
22.4-16.5.2021 - Festival, slavnost
Brno a okolí
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí