zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firmám hrozí pokuty za porušení ohlašovacích povinností

09.03.2016
Ovzduší
Firemní ekologie
Firmám hrozí pokuty za porušení ohlašovacích povinností

Lhůta k agendě ze zákona o ovzduší vyprší 31. března

Až půlmilionové pokuty hrozí firmám za porušení ohlašovacích povinností, které jim ukládají legislativa z oblasti životního prostředí. Termín k agendě, která vyplývá ze zákona o ochraně ovzduší, vyprší již 31. března 2016.

,,Firmy, kterých se tyto ohlašovací povinnosti týkají, si jich často nejsou vědomy. Inspektoři jim pak mohou uložit peněžité tresty v rozmezí desetitisíců až statisíců korun. Vyšší peněžité sankce bývají pochopitelně nejvíc zátěžové pro malé a středně velké firmy, pozor by si měly dát zejména ty podniky, u kterých letos vzniká ohlašovací povinnost poprvé," říká Jakub Kejval, generální ředitel inspekční společnosti Bureau Veritas.

Firmy musí ohlásit souhrnnou provozní evidenci a podat poplatkové přiznání, dále oznámit počet systémů požární ochrany a hasicích přístrojů včetně v nich obsažených halonů. ,,Mimo to mají také za povinnost podat zprávu o množství fluorovaných skleníkových plynů a regulovaných látek, například k jejich získání, zneškodnění nebo recyklaci," upřesňuje Markéta Malinová z Bureau Veritas, vedoucí inspektorka pro oblast ekologie.

O společnosti BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.

Inspekční a certifikační společnost BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. je součástí mezinárodní skupiny Bureau Veritas, která je lídrem celosvětového certifikačního trhu a poskytuje komplexní služby v oblastech kvality, hygieny, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, životního prostředí a společenské odpovědnosti. Důvěryhodnost společnosti podtrhuje tradice a dlouholetá zkušenost sahající až do roku 1828. Celosvětově působí společnost Bureau Veritas ve 150 zemích, kde má síť 930 kanceláří a 330 laboratoří. Přes 66 tisíc zaměstnanců Bureau Veritas poskytuje služby více než 400 tisícům klientů. Na území České republiky je Bureau Veritas zastoupena již více než 100 let a zaměstnává více jak 100 profesionálů. Mezi hlavní služby, které v České republice poskytuje, patří: certifikace systému managementu a výrobková certifikace, technické inspekce v průmyslu, periodické kontrolní služby provozovaných zařízení včetně outsourcingu BOZP (PO) a životního prostředí, kontrolní činnosti ve stavebnictví, služby v oblasti lodního průmyslu, kontrolní služby pro finanční sektor, inspekce zemědělských komodit, školení a vzdělávání. Služby nejsou zaměřeny na vybraná odvětví nebo tržní segmenty, ale jsou poskytovány napříč odvětvími, bez ohledu na rozsah či charakter. Pro specifické případy jsou využíváni zahraniční auditoři, inspektoři a další experti.

KONTAKT:

Ing. Markéta Malinová
Tel.: +420 572 556 611, Mob.: +420 731 611 626
marketa.malinova@cz.bureauveritas.com

Ing. Lucie Nováková
Tel.: +420 572 556 611, Mob.: +420 731 611 655
lucie.novakova@cz.bureauveritas.com

Ing. Pavlína Podkalská
Tel.: +420 572 556 611, Mob.: +420 731 611 665
pavlina.podkalska@cz.bureauveritas.com

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí