zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Festival o přírodě T-film se letos v Ostravě zaměří na rostliny

12.03.2016
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Festival o přírodě T-film se letos v Ostravě zaměří na rostliny

Čtvrtý ročník mezinárodního filmového festivalu T-film, který mapuje současný stav přírody, se koncem května bude konat v Ostravě. Tématem je letos svět rostlin. Přehlídka má ukázat jejich nezastupitelnou roli v životě člověka, řekla dnes ČTK mluvčí festivalu Hana Šromová.

Festivalové snímky připomenou, jak rostliny zlepšují životní prostředí, ale třeba i zdraví. Poukážou i na jejich šíři od pokojových rostlin, léčivek, přes stromy, keře až po deštné pralesy.

"Neodmyslitelnou součástí festivalu je také doprovodný program. Pomáháme především mladé generaci ukazovat, že chovat se ekologicky je moderní a přitažlivé. Proto se i letos mohou návštěvníci těšit na zajímavé přednášky i ukázky z praxe. Přičemž osou festivalu samozřejmě stále zůstává inspirativní filmová přehlídka dokumentů z celého světa," uvedla Šromová.

Do soutěže je zatím přihlášeno 23 snímků, například z Nizozemska, Francie, Kanady, Belgie a Kypru. Přihlášky ale mohou tvůrci posílat až do konce dubna. Loni odborná porota hodnotila přes 30 dokumentů. Hlavní festivalovou cenu získal Michal Gálik za snímek Na křídlech divokých koní.

Festival se bude konat 25. a 26. května ve Světě techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Role prezidenta festivalu se ujal herec Ondřej Vetchý, který bude předávat i ceny vítězům. Vstup na celý festival je zdarma.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí