zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Policie obvinila dvojici kvůli poškození přírody u Žatce

09.03.2016
Havárie
Šlendryján
Policie obvinila dvojici kvůli poškození přírody u Žatce

Kriminalisté obvinili kvůli poškození životního prostředí v obci Bezděkov u Žatce dvojici, které hrozí až pět let vězení. Neoprávněným nakládáním s jedy způsobili ekologickou havárii. Náklady na její odstranění znalci odhadli řádově na desítky milionů korun. Dnes o tom informovala lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Obviněni z trestných činů neoprávněného nakládání s odpady a poškození a ohrožení životního prostředí byli majitelka a bývalý provozní ředitel jedné pražské společnosti. Oba stíhá vyšetřovatel na svobodě. "Sice bylo sděleno obvinění, ale dál probíhá vyšetřování, podrobnosti proto nemůžeme zveřejnit," řekla ČTK mluvčí Střelcová.

Jedovaté látky zamořily desítky metrů čtverečních půdy, na místě odumřelo několik stromů. Případem se zabývá i Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP).

Inspekce už loni nařídila provést předběžné opatření, jehož cílem bylo zabránit tomu, aby se znečištění šířilo. Protože inspektoři podali trestní oznámení, nemůže ČIŽP původce znečištění zároveň pokutovat. "ČIŽP však ve věci vede správní řízení o opatření k nápravě. Toto řízení ještě není pravomocně ukončeno, proto v tuto chvíli nemůžeme sdělit více informací," řekla ČTK mluvčí inspekce Radka Burketová.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí