zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odborná konference Post Paris - Future of Automotive Fuels

10.03.2016
Doprava
Odborná konference Post Paris - Future of Automotive Fuels

  • ? Jaký bude dopad závěrů pařížské klimatické konference na trh s motorovými palivy?
  • ? Jaká paliva mají potenciál snižovat emise skleníkových plynů a jaká jsou jen neefektivní náhražkou bez smysluplné budoucnosti?
  • ? Existuje již dnes nějaká alternativa ke kapalným fosilním palivům?
  • ? Kdy budou dostupná biopaliva 2. vyšší generace, kterými bychom měli již za 4 roky nahradit minimálně 3% spotřeby pohonných hmot?
  • ? V čem tkví výhody zemního plynu, který je dnes tolik politicky prosazován?

Na tyto a řadu dalších otázek odpoví odborná mezinárodní konference pořádaná ve čtvrtek 10.3. v Praze.

V první části konference se na evropský trh s automobilovými palivy a jeho očekávané proměny související nejen s výsledky pařížské klimatické konference podívá z pěti různých pohledů pět přednášejících.

Vojtěch Kotecký (CZ, nevládní organizace Glopolis) shrne výsledky pařížské konference a její vnímání environmentalisty, politiky, médii. Naznačí, co vše by se mělo v energetické politice změnit, aby Evropa dostála pařížským závazkům.

Philip Good (UK, Evropská komise, DG Energy) shrne stávající evropskou energetickou a klimatickou politiku související s automobilovými palivy, naznačí její plánované změny a vývoj do roku 2030.

Ilja Lingorski (BG, Evropská liga pro ekonomickou spolupráci) poukáže na příklady v energetice, kdy realitu nerespektující nařízení nevedou k předpokládaným výsledkům a zbytečně zvyšují náklady trhu. Jeho hlavním úkolem však je podívat se na to, jaké jsou ekonomicky nejefektivnější cesty ke snižování emisí skleníkových plynů a zda-li je Evropská unie následuje.

Laura Lonza (IT, Joint research centre, Evropská komise) shrne čerstvé výsledky W-T-W analýzy porovnávající emise skleníkových plynů z různých automobilových paliv.

Michal Kadera (CZ, Škoda Auto) seznámí účastníky s technickými limity dnešních spalovacích motorů (emise) a cestami, jakými se automobilky chystají plnit nové podmínky snižování emisí skleníkových plynů.

V druhé části konference bude všech pět přednášejících účastníky panelové diskuse vedené Attilou Dsupinem. Budou mít příležitost reagovat na přednášky z první části konference a na dotazy účastníků.

Konference se koná u příležitosti pravidelného setkání UPEI, pořádaného již podruhé v Praze (poprvé tomu tak bylo na podzim 2011). Zahraniční účastníci - členové UPEI budou dále jednat až do pátečního poledne

UPEI - Evropská asociace nezávislých petrolejářů se sídlem v Bruselu je asociací hájící zájmy nezávislých firem podnikajících ve skladování a distribuci motorových paliv a topných olejů a v provozu čerpacích stanic. Má 18 členů v 17ti evropských zemích. www.upei.org

W.A.G. payment solutions, a.s. je českou společností, vydavatelem tankovacích karet Eurowag, a je jedním z lídrů českého i evropského trhu. Je členem UPEI. www.eurowag.com

SČS - Unie nezávislých petrolejářů zastupuje na českém trhu nezávislé distributory a provozovatele čerpacích stanic, výrobce a dovozce biopaliv a dodavatele služeb pro petrolejářský trh. Její snahou je zajistit rovné podmínky na trhu pro všechny poctivé podnikatele bez rozdílu jejich velikosti. Členem UPEI se stala v roce 2002 jako první ze zemí střední a východní Evropy. www.scs.cz

ČAPPO - Česká asociace petrolejářského průmyslu a obchodu. Asociace byla založena v roce 1992. Posláním asociace je trvalé prosazování oprávněných legislativních požadavků členů asociace na spravedlivou soutěž na trhu a rovné konkurenční podmínky v duchu evropské a národní legislativy spolu s bojem proti nadměrné regulaci bránící podnikání. V současné době má 9 stálých členů, kteří spolu reprezentují většinu obchodu s ropnými produkty a provozují 30 % veřejných čerpacích stanic pohonných hmot. Členy ČAPPO jsou hlavní distribuční firmy pohonných hmot, distributor a ochraňovatel zásob ropy a společnost zabývající se výrobou a distribucí biopaliv pro dopravu. www.cappo.cz

Kontakt

Ivan Indráček

konference@scs.cz

602 747 747

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí